Головна #Блог ЯКІ ШКАРПЕТКИ ОБИРАЄ ПАПА РИМСЬКИЙ

ЯКІ ШКАРПЕТКИ ОБИРАЄ ПАПА РИМСЬКИЙ

ЯКІ ШКАРПЕТКИ ОБИРАЄ ПАПА РИМСЬКИЙ

Навіть найвідомішому понтифіку не обійтися без звичайнісіньких шкарпеток. Цікаво, якого вони кольору в Папи Римського та його кардиналів? Де та з чого їх виробляють? І чи можна собі такі придбати? Для останнього прийдеться, як мінімум, їхати до Риму. Але не забігаймо наперед. Про все по порядку читай нижче.

 Як обрати шкарпетки, коли ти Папа, кардинал чи єпископ 

Єпископи носять фіолетові шкарпетки, кардинали - червоні. Кольори здаються трохи ексцентричними, якщо мова про священнослужителів. Але пояснюється все просто – шкарпетки мають бути в колір сутани. Ряса фіолетова в єпископа та червона в кардинала. Зазначимо, що тут мова про святкове вбрання. На кожен день отці обирають звичайні чорні шкарпетки. Папа Римський переважно вбирається у біле, тому й шкарпетки у нього білі (а от взуття червоне).

По фасону (точніше – висоті) шкарпетки отців класичної довжини або до колін (гольфи). Щодо складу, тут, по-перше, є з чого обрати, а по-друге, все якомога якісніше. Служителі церкви віддають перевагу натуральним шкарпеткам, а саме з:

  • мерсеризованої бавовни – такої, що пройшла обробку, яка надає міцності та блиску. Вироби з такого волокна нагадують шовкові, надзвичайно комфортні, не линяють, довго носяться

  • шерсті мериноса. Крім якості ще й дуже тепло виходить;

  • та, звичайно ж, з натурального шовку. З нього, наприклад, виробляють червоні кардинальські шкарпетки.

А де ж отці цей елітний товар купують? Секрет розкриваємо далі.

Де купити справжні папські шкарпетки

Традиція католицьких священників носити шкарпетки в колір сутан досить давня. Для забезпечення таких потреб є спеціальний магазин у Римі. Знаходиться він недалеко від Ватикану та називається Gammarelli.

Крамничка існує з 18 століття. Вона від початку орієнтувалася на священнослужителів, виробляючи для них відповідний одяг. Магазин успішно продовжує справу у наші дні. Миряни також можуть там закуповуватись. В асортименті не тільки сутани та шкарпетки, а й рукавички, пояси, шарфи тощо. Усе (крім священних шатів) прекрасно носиться в повсякденному житті. Ще й сувеніри можна друзям та близьким придбати.

Що цікаво, шкарпетковий ексклюзив від Гаммареллі не коштує всі гроші світу. Шовкова пара обійдеться приблизно у 40 євро, а шерстяна – у 20. Якщо поїздку у Рим ти не плануєш, а особливі шкарпетки хочеш, замовити їх можна на офіційному сайті магазину.

Українського ж виробника можна підтримати, замовивши собі кейс шкарпеточок ось тут.

Теги: носки шкарпетки